Dlaczego piersi bolą?

Kiedy kobietę zaczynają boleć piersi jest to oznaka zbliżającej się miesiączki. Jednak wiele kobiet od razu boi się, że jest to pierwszy sygnał odnośnie nowotworu. Oczywiście tak nie jest. Ale wszystko jest w naszej głowie i to dlatego są te obawy, aby przypadkiem to właśnie my trafimy na rozwijającą się chorobę, która często prowadzi tylko w jedna stronę. Jak już zostało wspomniane bóle piersi są zjawiskiem normalnym, a także cyklicznym, który daje nam znać o zbliżającej się miesiączce.

Nadwrażliwość piersi

Nieliczne kobiety odczuwają już ten ból i nadwrażliwość piersi już nawet dwa tygodnie przed miesiączkowaniem. Można przepisać na ten ból odpowiednie leki. Bóle przedmiesiączkowe to nie jedyne bóle, które towarzysza kobiecie. Są również bóle prawdziwe piersi, wychodzi on z piersi kobiety. Istnieje jeszcze ból, który jest odczuwany w ich okolicy – zazwyczaj pochodzący z piersiowej klatki. Przyczyną bólu może być także zapalenie stawów, który objawia się właśnie w taki sposób. Prawdziwy ból niekiedy ma związek z chorobami łagodnymi piersi, na przykład: rozszerzeniem mlecznych przewodów.

Wizyta u lekarza

Jeżeli ból jest częsty i ciągły, powinno się iść na wizytę do lekarza. Bardzo czuły dotyk na piersiach? Zgadza się. To właśnie one są pierwszorzędną strefą erogenną u kobiet, czyli są wrażliwe najbardziej na różne pieszczoty. Gdy kobieta się podnieca, piersi wtedy nabrzmiewają, a brodawki otoczka się powiększa. Podczas podniecenia rozszerzają się także krwionośne naczynia i tym samym do piersi dociera o wiele więcej krwi.

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *