Czy otyłość ma wpływ na erekcję?

Z otyłością oraz nadwagą problem ma dosyć spora ilość mężczyzn oraz kobiet w naszym kraju. Istotne jest to, że ów problem dotyka stosunkowo młodych osób. Otyłość to problem zdrowotny wpływający na całokształt samopoczucia. Ponadto można tutaj mówić o jego wpływie na funkcjonowanie układu krążenia, na funkcjonowanie innych narządów wewnętrznych. Otyłość to także zjawisko, które w sposób negatywny wpływa na męską erekcję.

Badania na temat seksu i otyłości

Byłoby to tylko gdybanie, ale wyniki prowadzonych badań w sposób jednoznaczny wskazują na bezpośrednie powiązanie otyłości z obniżeniem sprawności seksualnej. Aż ośmiu na dziesięciu mężczyzn, którzy zgłaszają problemy z erekcję, jednocześnie też boryka się z otyłością. W przypadku nadwagi mamy do czynienia z półtorakrotnie większym ryzykiem wystąpienia zaburzeń erekcji, a w przypadku otyłości owo ryzyko zwiększa się aż trzykrotnie. Badania te pozwalają również na wysnucie wniosku, iż w krajach, w których zjawisko nadwagi i otyłości dotyczy niewielkiej ilości mężczyzn, zaburzenia erekcji występują znacząco rzadziej.

Zaburzenia erekcji

kamagra sklepOtyłość ma duże znaczenie dla możliwości uzyskania pełnej satysfakcji z seksu. Czym jednak są owe wspomniane wyżej zaburzenia erekcji, które mogą być spowodowane właśnie nieodpowiednim wskaźnikiem masy ciała? Najprościej rzecz ujmując jest to zaburzenie polegające na braku możliwości uzyskania lub podtrzymania wzwodu przez pewien niezbędny czas. Do głównych czynników wystąpienia zaburzeń erekcji zalicza się obecnie:

  • – różnego rodzaju choroby
  • – niektóre leki, które są przyjmowane przez dłuższy okres
  • – niewłaściwe relacje z partnerką
  • – palenie papierosów, picie zwiększonej ilości alkoholu
  • – niska aktywność fizyczna
  • – stres, brak snu, brak odpoczynku
  • – otyłość, nadwaga

Każdy z tych czynników, jeśli występuje przez dłuższy czas, będzie miał znaczący wpływ na samopoczucie jak również będzie miał bezpośrednie przełożenie na poziom sprawności seksualnej.

Jak uzyskać poprawę?

Oczywiście najlepiej jest nie dopuścić do sytuacji, w której będziemy mieli do czynienia z nadwagą lub też z otyłością. Jednakże w momencie, gdy już borykamy się z jednym z tych problemów, a dodatkowo mają one przełożenie na problemy z potencją, to powinniśmy podjąć pewne działania mająca na celu uzyskanie znaczącej poprawy. W jaki sposób taką poprawę można uzyskać? Skuteczna kuracja odchudzająca powinna pomóc. Na czym ona polega? Bynajmniej nie na unikaniu jedzenia, na głodzeniu się.

Warto zadbać o to, aby codziennie spożywane posiłki były bogate w składniki odżywcze. Skuteczne odchudzanie powinno przede wszystkim uwzględniać zachowanie zdrowia człowieka. Posiłki powinny być zbilansowane, spożywane o odpowiednich porach dnia. Polecamy poczytać o właściwościach odchudzających zielonej herbaty. Istotnym elementem jest także wdrożenie aktywności fizycznej, która nie musi doprowadzać człowieka do skrajnego zmęczenia, ale powinna być regularna. Takie podejście daje bardzo dobre efekty odchudzania, a jednocześnie przyczynia się do tego, że poziom sprawności seksualnej się znacząco zwiększa.

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *