Zioła zwiększające libido

Powszechnie krąży opinia, że zioła są dobre na wszystko. Nie sposób się z tym nie zgodzić, gdyż są one pomocne w każdej dziedzinie życia. Wyjątkiem nie jest seksualność człowieka. Z ziół można czerpać długotrwałe i bezpieczne korzyści związane ze wzrostem naszego libido. Najważniejszym argumentem przemawiającym na ich korzyść jest fakt, iż są to sposoby zupełnie naturalne i nie powodują efektów ubocznych zagrażających naszemu życiu czy zdrowiu. Jedną z takich magicznych substancji jest wyciąg z korzenia maca. Ten naturalny specyfik jest kopalnią aminokwasów. Jest bardzo wartościowym źródłem białka roślinnego.

Sprawność seksualna

Sprawność seksualną jest w stanie nam zagwarantować regularne spożywanie korzenia maca. Po kilku dniach stosowania zauważymy zwiększenie apetytu na seks, łatwość w osiągnięciu i utrzymaniu erekcji oraz poprawi się jakość i ilość spermy. Ciekawostką jest fakt, iż roślina ta zupełnie nie wpływa na gospodarkę hormonalną. Przede wszystkim dostarcza niezbędnych białek do tworzenia nasienia oraz zwiększa ukrwienie narządów. Ogólnie rzecz ujmując, wzmacnia cały organizm poprawiając tym samym naszą wydolność seksualną. Specjaliści zalecają stosowanie korzenia maca parom starającym się o potomstwo. Kolejną naturalną rośliną, która ma moc zwiększenia libido jest buzdyganek ziemny. Był on uznawany przez naszych przodków jako substancja zwiększająca płodność. Jego sekret opiera się na hamowaniu enzymu odpowiedzialnego za zmianę testosteronu w estradiol. Pozytywnym efektem ubocznym jest zmniejszenie wypadania włosów oraz zwiększenie ich objętości i ogólnej kondycji.

Najlepszy na seksualną kondycję

Kolejną rośliną jest żeń- szeń, który cieszy się większą popularnością niż dwie poprzednie rośliny. Jego zastosowanie opiera się na walce ze zmęczeniem, które jak wiemy nie jest bez znaczenia dla podejmowanej aktywności seksualnej. Mogą go stosować zarówno mężczyźni jak i kobiety. Jego podstawowe działanie opiera się na rozszerzeniu naczyń krwionośnych i dodaniu energii oraz witalności. Podobne działanie wykazuje szafran, który korzystnie wpływa na przepływ krwi. Ponieważ znalazł on zastosowanie w kuchni, to warto go dodawać do niektórych potraw nie tylko aby wzmocnić jego walory smakowe, ale również aby wspomóc pociąg seksualny oraz uzyskać stan odprężenia. Szczególną rolę w kształtowaniu się libido przypisuje się też pierwiastkom. Jednym z nich jest cynk, którego niedobory powodują problemy z erekcją. Jego niedobór zmniejsza poziom testosteronu, co z kolei  może powodować liczne zaburzenia w całym organizmie.

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *