Zalety masturbacji u mężczyzn

Po świecie krąży przekonanie, że każdy zdrowy mężczyzna się masturbuje, tylko nie każdy się do tego przyznaje. Zapewne coś w tym jest, jednak w świetle badań medycznych korzystnie by było, żeby ten stereotyp okazał się prawdą. Z najnowszych doniesień wynika, że systematyczna masturbacja zmniejsza ryzyko zachorowania na raka jąder, prącia i prostaty. Mężczyźni poznają w ten sposób własne ciało i jego potrzeby. Pomaga też panować nad podnieceniem, co jest niezwykle korzystne z punktu widzenia walki z przedwczesnym wytryskiem.

Dlaczego warto się masturbować?

Dzięki masturbacji mężczyźni mogą w bezpieczny sposób zredukować napięcie, co jest zwłaszcza korzystne dla osób, które mają problemy z zasypianiem. Podczas tego typu czynności mężczyzna może skupić się tylko na sobie i swoich doznaniach, dzięki czemu orgazmy te są zwykle efektywniejsze i łatwiejsze w osiągnięciu. Dodatkowo poprawia się ukrwienie skóry, a co za tym idzie łatwiej osiągnąć wzwód. Te wszystkie korzyści są w zasięgu ręki pod warunkiem, że nie są sprzeczne z naszymi wierzeniami i przekonaniami. Konflikt między tym co się robi a tym w co się wierzy, może skutecznie zminimalizować korzyści płynące z masturbacji i powodować uczycie życia w ciągłym konflikcie z samym sobą. Temat cielesności i seksualności jest w naszej kulturze nadal tematem wstydliwym, niemniej jednak trzeba walczyć z ograniczeniami. Masturbacja u mężczyzn jest naturalną potrzebą seksualną, której nie należy ignorować. Może to powodować kłopoty fizyczne, jak również psychiczne. Dotykanie miejsc intymnych to naturalna ciekawość swojego ciała, dostrzegalna już u małych dzieci.

Masturbacja chłopców i mężczyzn

Powszechnie uważa się, że tego typu czynności to domena dorastających chłopców, jednak badania statystyczne wskazują, że nastoletnie dziewczynki niemal w równym odsetku decydują się na próbę poznania własnego ciała. Pomimo tego, że masturbacja jest korzystna z fizycznego i psychicznego punktu widzenia, to niesie ze sobą pewne zagrożenia. Jednym z nich jest uzależnienie. Bardzo trudno się z nim walczy, ponieważ nie tak łatwo zrezygnować z cielesnej przyjemności, a osiągany w ten sposób orgazm daje uczucie nieziemskiego spełnienia. Problemem jest również degradacja innych form życia seksualnego na rzecz właśnie masturbacji. Jednak jeśli panujemy nad sytuacją i masturbacja służy poznawaniu własnego ciała i potrzeb, to nie ma w tym nic złego. Mężczyźni, którzy systematycznie się masturbują są w stanie dłużej utrzymać swoje ciało w stanie pełnej gotowości do podjęcia współżycia.

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *