Zaburzenia natury seksualnej

Z zaburzeniami natury seksualnej możemy mieć do czynienia w każdym wieku. Niestety, ale mamy z nimi do czynienia obecnie coraz częściej. Jednym z czynników je warunkujących jest na pewno stosowany styl życia codziennego, aczkolwiek nie tylko. Jeśli zagłębić się w samo znaczenie zaburzeń seksualnych, wyróżnić będziemy mogli kilka ich rodzajów. Mamy tutaj do czynienia z parafiliami, zaburzeniami tożsamości seksualnej oraz z dysfunkcjami seksualnymi.

Podłoże zaburzeń

Zaburzenia te mogą mieć podłoże biologiczne, fizyczne, ale nieraz się zdarza, że są one bezpośrednio związane z psychiką człowieka. Jakiekolwiek zaburzenia seksualne najlepiej jest konsultować i leczyć u specjalisty. Tym właściwym jest w tym miejscu seksuolog. Podstawowym przykładem wystąpienia zaburzeń natury seksualnej jest transseksualizm. Sprowadza się ono do silnego odczuwania chęci zmiany płci na przeciwną. To zaburzenie może mieć bardzo różne podłoże, w tym między innymi można mówić o podłożu genetycznym. To jednakże może być skutecznie leczone. Wspomniano wyżej o takim zaburzeniu, jakim są parafilie.

Ten rodzaj zaburzeń polega na tym, że dana osoba nie potrafi osiągnąć pełnego spełnienia seksualnego bez określonych przedmiotów lub też odbycia określonych rytuałów. Mamy również do czynienia z różnymi dysfunkcjami. Tego rodzaju zaburzenia seksualne najczęściej są uwarunkowane właśnie prowadzonym trybem życia, niewłaściwą dietą.

Dlaczego mam problem z seksem?

Do tych, z którymi mamy obecnie do czynienia najczęściej, można zaliczyć: zaburzenia erekcji, czyli impotencję, pochwicę, anorgazmię, hipolibidemię, przedwczesny wytrysk oraz dyspareunię. Jak już wcześniej wspomniano, właściwym postępowaniem przy wystąpieniu jakiegokolwiek zaburzenia natury seksualnej jest udanie się do właściwego lekarza, czyli do seksuologa. Leczenie może przybrać bardzo różną formę, ale w wielu przypadkach wymaga nie tylko przyjmowania określonych leków, ale jednocześnie też uzbrojenia się w cierpliwość. Odczuwalne pozytywne skutki leczenia mogą bowiem wymagać określonego leczenia.

Faktem niezaprzeczalnym jest to, że wszelkiego rodzaju zaburzenia seksualne nie są możliwe do wyleczenia jeżeli nie zostanie podjęte owo fachowe leczenie. Tymczasem rzeczywistość pokazuje, że niewielki odsetek osób borykających się z kłopotami natury seksualnej udaje się do specjalistów. Oczywiście poprawa jakości życia seksualnego w dużej mierze jest także uzależnione od zmiany w codziennych przyzwyczajeniach, sposobie odżywiania się czy też ilości czasu przeznaczonego na odpoczynek oraz sen.

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *