Ulubione pozycje seksualne

Każdy ma swoje ulubione pozycje seksualne. Mówiąc o tym zagadnieniu, chcemy jednakże wskazać na to, że można mówić o pewnych preferowanych pozycjach seksualnych w odniesieniu do kobiet oraz do mężczyzn. W tym miejscu w sposób szczególny będziemy chcieli wskazać na ulubione pozycje w łóżku, które odnosimy do kobiet. Mowa tak naprawdę o pozycjach seksualnych, które dla kobiet są bardziej wygodne, a poza tym również takie, które pozwalają na łatwiejsze uzyskanie orgazmu. Co zatem sprawia, że kobiety czują się lepiej w trakcie seksu?

Jak się kochać?

Tutaj bynajmniej nie chodzi o jakieś bardzo wymyślne pozycje seksualne, ale raczej o takie pozycje, w których kobieta ma większe poczucie bliskości, ma większe poczucie bezpieczeństwa jak również ma większą możliwość kontroli. W tym względzie przeprowadzono stosowne badania, w których zostały uwzględnione takie aspekty jak ułożenie partnerów w trakcie stosunku, jak preferowana gra wstępna oraz urozmaicenie elementów składających się na życie seksualne. Na podstawie owych badań można wywnioskować, że jedną z najbardziej ulubionych dla kobiet pozycji seksualnych jest pozycja na jeźdźca. Tutaj jak najbardziej można mówić o pełnej kontroli tego, co się dzieje.

Z prostotą…

Poza tym również wiele kobiet wskazało na pozycję misjonarską, czyli na tę najbardziej klasyczną jako na tę, która zapewnia najwięcej bliskości kobietom. Jeśli chodzi o aspekt poczucia bliskości, kobiety w drugiej kolejności wskazały na pozycję na jeźdźca, by następnie wymienić pozycję na łyżeczkę. Elementem, który dla kobiet odgrywa kluczową rolę podczas zbliżenia seksualnego, jest panujący nastrój. Tym samym gra wstępna jest bardzo potrzebna, a i czułości nie może w tym momencie zabraknąć. Pozycja na jeźdźca nie przypadkiem jest dla kobiet, dla wielu kobiet bardzo podniecającą i ją preferują. W tejże pozycji mamy bowiem do czynienia z poczuciem pewnej przewagi nad partnerem. Partnerka ma możliwość sprawowania kontroli nad głębokością penetracji. Poza tym ręce partnera w tejże pozycji są zupełnie wolne, a tym samym może on swobodnie pieścić piersi, łechtaczkę, a także inne sfery erogenne u partnerki. Oczywiście w tym miejscu wskazaliśmy na pewne pozycje seksualne, które mogą kobietom dać więcej przyjemności, które pozwalają szybciej doświadczyć orgazmu, ale to nie oznacza, że w każdym przypadku jest to ulubiona pozycja. W seksie każda kobieta może mieć bowiem swoje własne preferencje.

W tejże materii istotnym elementem jest rozmowa o swoich ulubionych pozycjach, aby seks mógł po prostu cieszyć, aby wychodzić na przeciw swoim własnym oczekiwaniom. Istotnym elementem jest nie tylko stosowanie ulubionych pozycji seksualnych, ale jednocześnie urozmaicenie tychże pozycji. Jeśli bowiem stale stosujemy tylko jedną z pozycji, jeśli nasz seks za każdym razem wygląda tak samo lub też bardzo podobnie, to tak naprawdę będziemy mieli do czynienia z pewnym znudzeniem, przewidywalnością, a to pierwszy krok do tego, aby seks już tak mocno nas nie cieszył, aby przestał nam sprawiać przyjemność.

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *