Szałwia jako najlepszy afrodyzjak

Szałwia jest doceniania nie tylko w kuchni, ale również medycynie i naukach pokrewnych. Od bardzo dawna uważa się, że szałwia jest w zasadzie dobra a wszystko. Docenią ją szczególnie osoby, którym zależy na podnieceniu ognia w sypialni. W tej dziedzinie szałwia jest uznawana za najstarszy afrodyzjak znany na całym świecie.

Szałwia a seks

Przede wszystkim wpływa na odpowiednie ukrwienie naczyń krwionośnych, dzięki temu łatwej osiągnąć stan wzwodu i go utrzymać. Szałwia, oprócz walorów smakowych i zapachowych pomaga też mężczyznom w walce z kompleksami, które często są przyczyną abstynencji seksualnej. Jedną z nich jest nadmierna potliwość. Powodować ją może wiele czynników, do których należą między innymi silny stres, nadmierny wysiłek fizyczny, spożywanie pikantnych potraw, wysoka temperatura czy zaburzenia hormonalne. Z pomocą przychodzi szałwia, a konkretnie regularne jej spożywanie w postaci naparu. Działa ona bakteriobójczo, dzięki czemu skutecznie likwiduje nieprzyjemne dolegliwości.

Dlaczego warto stosować szałwię?

Stosowanie szałwii pomoże też mężczyznom, dla których niebagatelny problemem jest łupież, wypadanie włosów albo ich siwienie. Stosowanie płukanki z szałwii sprawia, że znika łupież, a włosy są gęste i mocne, dzięki czemu nie ma problemu z ich łamliwością czy wypadaniem. Co ważne, szałwia sprawia, że siwe włosy zostaną w naturalny sposób zafarbowane na ciemniejszy kolor, przez co siwizna nie będzie się już tak rzucać w oczy.

Dodatkowo szałwia wzmacnia organizm i uzupełnia jego zasoby witalne. Na rynku dostępne są produkty, które mają smak albo zapach szałwii  i świetnie nadają się do wykorzystania w sypialni. W przeciętnym sklepie możemy dostać świeczki zapachowe albo kadzidełka o zapachu szałwii. Dla tych, którzy wolą zapach szałwii w towarzystwie innych ziół czy roślin dostępne są mieszanki ulubionych kompozycji. Możemy je też przygotować sami, na przykład w postaci mydła czy płynu do kąpieli. Granice w tym przypadku wyznacza tylko nasza wyobraźnia. Wskazane jest eksperymentowanie, dzięki czemu z pewnością znajdziemy coś dla siebie i partnerki.

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *