Seks i sen

Współczesny człowiek chce zdobyć jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Mało snu, kawa za kawą, bieganie od spotkania na spotkanie, picie napojów energetycznych, niewłaściwa dieta, jedzenie w pośpiechu i brak wystarczającej ilości godzin przeznaczonych na sen. Takie postępowanie być może w krótkim czasie buduje morale danej osoby, sprawia, że jest ona pozytywnie „nakręcona”, zadowolona ze swojego życia, z odnoszonych małych i większych sukcesów.

Tryb życia a seks

W dłuższej perspektywie jednakże jest to tryb życia, który zabija, który powoduje, że człowiek powoli odczuwa różne dysfunkcje. Między innymi ma to negatywny wpływ na sferę seksualną. Możliwości seksualne osoby żyjącej ponad swoje fizyczne możliwości oraz nie dbającej o odpowiednią ilość przespanych godzin znacząco spadają. Sześć godzin każdego dnia to niezbędne minimum, ale optymalnie jest przesypiać od 7 do 9 godzin każdej doby. Jak można wywnioskować z przeprowadzonych badań, jeśli ktoś nie przesypia każdej nocy co najmniej sześciu godzin, to sprawność seksualna znacząco się obniża.

Brak energii – brak seksu

Brak energii na seks staje się czymś naturalnym, a poza tym również należy wskazać na to, że taka osoba staje się coraz bardziej podrażniona, rozproszona. To wpływa na codzienność, na codzienne relacje, w tym również wpływa to znacząco na życie seksualne danej osoby. Sen to regeneracja organizmu. Tym samym jeśli ludzki organizm nie jest właściwie zregenerowany, to jednocześnie trudno jest uzyskać oraz utrzymać odpowiedni wzwód, trudno jest uzyskać właściwą erekcję. Do udanego seksu potrzebna jest właściwa ilość energii, a brak odpowiedniej ilości snu po prostu znacząco to utrudnia. Wspomnieliśmy o tym, że brak snu zazwyczaj jest tylko jednym z elementów złego trybu życia, który prowadzimy. Tym samym bardzo istotne jest wskazanie w tym miejscu także na taki element, jakim jest niewłaściwa dieta. Zabieganie w codzienności wpływa na to, że możemy po prostu niewłaściwie się odżywiać, sięgać po produkty przetworzone w sposób sztuczny.

To jest kolejny z elementów, który bardzo negatywnie wpływa na funkcje seksualne mężczyzn oraz kobiet. Istotne jest to, że tę sytuację można bardzo łatwo i szybko odwrócić, aczkolwiek potrzeba jest podjęcia właściwych działań. Oczywiście owa zmiana sama w sobie jest wymagająca, ale skutkuje ona znacznie lepszym samopoczuciem oraz znacznym zwiększeniem możliwości seksualnych. W głównej roli występuje tutaj znaczenie snu dla zwiększenia możliwości seksualnych danej osoby. Wszakże każdy z nas przecież chce cieszyć się udanym seksem.

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *