Seks i praca – jak je połączyć

Chociaż oczywiście praca zawodowa jest nieodłącznym elementem codzienności większości z nas, to jednakże nie można powiedzieć, że seks nie jest. Jak najbardziej jest, a przynajmniej powinien on zajmować bardzo ważne miejsce w codzienności dojrzałego człowieka. Aby jednak seks był udany, aby życie seksualne nie cierpiało, nie chyliło się ku upadkowi, bardzo ważne jest oddzielenie strefy pracy od strefy intymnej. Jeśli poświęcamy swojej partnerce, swojemu partnerowi zbyt małą ilość czasu w ciągu dnia, jeśli spotykamy się tylko od czasu do czasu, a dodatkowo też jesteśmy myślami przy swoich obowiązkach, to wówczas na pewno na tym będzie cierpiało nasze życie seksualne.

Odłóż pracę na bok, ciesz się intymnością

 Inną sytuacją, która także jest często spotykana, jest zabieranie laptopa do sypialni, aby przed snem wysłać jeszcze kilka maili, aby odczytać pocztę, aby co nieco, tylko przez chwilę popracować. Tak naprawdę jest to zabójcze dla związku i dla życia seksualnego działanie. Nie wolno mieszać sfery pracy oraz sfery intymnej, sfery seksualnej. Poza tym również w trakcie zbliżenia seksualnego bardzo ważne jest to, aby całkowicie poświęcić się partnerowi/partnerce i to nie tylko fizycznie, ale jednocześnie też chodzi o to, aby w pełni zaangażować się emocjonalnie, aby wszystkie swoje myśli skierować ku partnerce. Pomijamy w tym miejscu kwestię, iż zbytnie zaangażowanie w sprawy zawodowe może prowadzić do obniżenia libido oraz do obniżenia poziomu sprawności seksualnej, chociaż tak właśnie jest. Tak naprawdę zabieranie do sypialni swoich narzędzi pracy burzy atmosferę, odstrasza, powoduje, że ochota na seks przechodzi u obojga partnerów.

Mechaniczny seks

Seks nie jest czymś mechanicznym jak ugotowanie obiadu czy też wytrzepanie dywanu. Tutaj angażujemy swoje emocje, angażujemy całych siebie. Seks, który sprowadza się do krótkotrwałego stosunku, nie będzie długo cieszył i tak naprawdę życie seksualne w takim przypadku bardzo szybko zaniknie całkiem lub też prawie całkowicie. Jeśli zbyt wiele godzin w ciągu dnia poświęcamy na nasze życie zawodowe, to braknie nam sił na to, aby móc poświęcić też czas na seks, który przecież wymaga odznaczania się określoną energią.

Nie można poświęcać każdego dnia 12 do 16 godzin na pracę zawodową i oczekiwać, że poziom energii seksualnej będzie się znajdować na zadowalającym poziomie. Nikt z nas nie jest robotem i każdy ma ograniczone możliwości fizyczne. Tym samym należy zdać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę udane życie seksualne jest czymś znacznie bardziej istotnym niż nasza zawodowa praca i warto o nie w odpowiedni sposób zadbać.

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *