Seks analny

Seks analny jest jedną z form współżycia seksualnego, z której wiele osób czerpie przyjemność. Warto wiedzieć, że ten rodzaj seksu jest najbardziej ryzykowny pod względem możliwości zarażenia wirusem HIV. Seks analny jest domeną par homoseksualnych, jednak uległo to zmianie na przestrzeni lat i co raz więcej par heteroseksualnych uprawia ten rodzaj miłości. Z perspektywy mężczyzn taka forma seksu jest bardzo atrakcyjna, ponieważ szczelina odbytu jest węższa niż szczelina pochwy, przez co doświadczają oni intensywniejszych doznań erotycznych.

Jak nakłonić partnerkę?

Nie bez znaczenia jest również opinia wśród mężczyzn, że prawdziwym bogiem seksu jest ten, który nakłoni partnerkę do seksu analnego. Trzeba pamiętać, że do seksu analnego należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią higienę i wcześniejsze przyzwyczajanie odbytu do penetracji. Nie można też zapominać o odpowiednim nawilżeniu, gdyż w innym przypadku może to powodować ból. Dla niektórych i tak jest to bolesne doświadczenie, niezależnie od wcześniejszego przygotowania czy zastosowania odpowiedniej techniki. Nie jest to powód do wstydu, gdyż czerpanie przyjemności z penetracji odbytu jest sprawą bardzo indywidualną i nie należy nikogo do tego zmuszać. Najważniejszą zasadą współżycia analnego jest to, aby po penetracji odbytu nie wkładać członka ani palców do pochwy.

Infekcje a seks

Bogata flora bateryjna może powodować infekcje układu moczowego i rozrodczego. Dlatego należy zmienić prezerwatywę albo dokładnie umyć ręce i narządy rozrodcze. Seks analny jest taką formą współżycia, do której trzeba się przyzwyczaić. Odbyt jest bogaty w liczne zakończenia nerwowe, co może powodować miłe i bardzo intensywne doznania. Jednak trzeba pamiętać, że sfera ta nie jest w naturalny sposób przystosowana do penetracji i nie wytwarza śluzu odpowiedzialnego za zminimalizowanie tarcia i ryzyka otarć. Pierwsze próby bardzo rzadko należą do przyjemnych, jednak w tym przypadku sprawdza się stwierdzenie, że praktyka czyni mistrza.

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *