Rutyna w wieloletnim związku

Długoletnie związki są narażone na rutynę. Nie oznacza to, że musi to dopaść każdy związek z wieloletnim stażem. Jest to zjawisko niebezpieczne dla związku, zwłaszcza w dobie coraz powszechniejszych rozwodów czy nawet unieważnień małżeństwa. Niestety nie ma na to cudownego lekarstwa. Niektórzy mówią w tym kontekście o miłości, jednak wszyscy wiemy, że uczucie, nawet tak silne, trzeba umiejętnie pielęgnować. Nie wystarczy powiedzieć „kocham cię” i niech stanie się cud. Miłość powinna być fundamentem każdego związku, jednak nie można zapominać o takich cegiełkach jak zaufanie, szacunek, wierność czy bliskość.

Kiedy emocje opadną

Emocje mają to do siebie, że trzeba podsyłać im odpowiednie bodźce, aby nie straciły one na wartości i sile. To właśnie pozwoli nam na walkę z rutyną. Partnerzy znajdujący się w długotrwałych związkach najlepiej znają potrzeby i oczekiwania swoich drugich połówek. Czasem wystarczy wyjść z inicjatywą i zaproponować wspólne wyjście w  jakieś niecodzienne miejsce. Bynajmniej nie musi to być jakaś ekskluzywna restauracja czy równie ekskluzywne Spa. Niech odrobina fantazji sprawi, że będziecie wracać wspomnieniami do tego cudownego dnia. Wspólny spacer i rozmowa na inne tematy niż troski dnia codziennego mogą pomóc naładować wam baterię na kolejny tydzień. Z pewnością podziękujecie sobie również za szalony, nieplanowany wypad we dwoje. Góry, morze czy każde inne miejsce, w którym jeszcze nie byliście. Wspólne życie to szansa na realizację marzeń we dwoje. Dlatego macie sobie tego odmawiać. Spędzony wspólnie dzień w domu też może przełamać rutynę. Wystarczy tylko odpowiednio zagospodarować czas. Może wspólnie przygotujecie kolację albo kąpiel? Warto zadbać też o wspólny odpoczynek. Relaks we dwoje sprzyja rozładowaniu napięcia dnia codziennego oraz zbliża partnerów. Można to potraktować, jako grę wstępną. Aspekt seksualny ma ogromne znaczenie w większości związków. Niestety rutyna również zagląda do naszych sypialni.

Relacja w życiu codziennym

Nie pozwólmy jej zburzyć fantastycznych relacji budowanych przez wiele lat. Długoletni  taż w związku nie musi oznaczać, że seks stanie się nudny. Granice wyznacza tylko nasza wyobraźnia. Urozmaicenie jest potrzebne. Czasem zmiana atmosfery towarzyszącej zbliżeniom sprawi, że odniesiemy spektakularny sukces. Romantyczne świece czy ulubiona muzyka w tle to tylko standardowe afrodyzjaki. Nawzajem znacie się najlepiej, wiecie, co lubicie, więc dlaczegóżby nie wykorzystać tego od czasu do czasu? Jeden tak wieczór może wpłynąć pozytywnie nie tylko na nasze samopoczucie dziś, ale postrzeganie siebie i swojego partnera. Ważne jest, aby rozmawiać o naszych oczekiwaniach, marzeniach, planach- o wszystkim. Łatwiej jest nas wówczas zaskoczyć drugiej osobie, bo wie czego pragniemy. Dobrze jest, aby inicjatywa była podejmowana z obu  stron. Walczmy o swoje związki, zaskakujmy się wzajemnie nawet drobnymi gestami, a nasza miłość życia na pewno to doceni. Wspólne, wieloletnie życie nie musi być nudne. Potraktujmy to jako prezent od losu i doceniajmy to każdego dnia.

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *