Nieudany seks? Pokonaj problemy!

Udany seks nie zawsze jest możliwy. Istnieje wiele różnych czynników, które mogą wpłynąć na nieudane życie seksualne. Do takich czynników na pewno współcześnie można zaliczyć:

– pośpiech, złą dietę, stres, czyli ogólnie ujmując niewłaściwy tryb życia

– ukryte choroby

– problemy w związku

– zjawisko przedwczesnego wytrysku nasienia

Oczywiście w tej sytuacji można sięgnąć po różnego rodzaju leki dostępne zazwyczaj bez recepty. Niemniej jednak na pewno istotnym elementem jest zdiagnozowanie właściwej przyczyny problemów. Jednakże w wielu przypadkach mamy do czynienia z nieumiejętnością przyznania się przed samym sobą do istnienia problemu.

Przedwczesny wytrysk problemem

Przedwczesny wytrysk może mieć bardzo zróżnicowane podłoże, wiele przyczyn. Jego leczenie może się sprowadzać do wielu różnych metod. Nie musi oznaczać konieczności udania się do lekarza, aczkolwiek jest to wskazane. Innym sposobem na ograniczenie tej przypadłości lub jej wyeliminowanie są określone ćwiczenia. Owe ćwiczenia zasadniczo są opracowane dla każdego mężczyzny z osobna, ale można także mówić o pewnych uniwersalnych sposobach.

Rodzaje przedwczesnego wytrysku

Przedwczesny wytrysk zwany także ejakulacją może mieć bardzo różną postać. Tak naprawdę to wyróżnimy trzy jego podstawowe odmiany:

– wytrysk zbyt przedwczesny, który pojawia się zanim dojdzie do jakichkolwiek pieszczot,

– wytrysk przedwczesny, pojawiający się zanim penis zostanie wprowadzony do pochwy,

– wytrysk zbyt wczesny, który pojawia się niemalże od razu po wprowadzeniu penisa do pochwy i nie pozwala na zadowolenie partnerki,

Powody powstania zjawiska

Ejakulacja to dosyć nieprzyjemne zjawisko. Nie można go przewidzieć i pojawia się coraz częściej. Jednakże należy mieć świadomość przyczyn, które wiążą się z możliwością pojawienia się owego przedwczesnego wytrysku nasienia. Do tych przyczyn zaliczamy:

– obawa przed porażką w łóżku, przed nie spełnieniem oczekiwań partnerki, czyli zbyt duża presja wywierana na samym sobie

– niewłaściwe relacje ze swoją partnerką

– obawa przed zajściem partnerki w ciążę

– nieprzyjemne doznania z przeszłości, które są związane ze sferą seksualną

– brak regularnego współżycia seksualnego

– depresja czy też zaburzenia nastroju

– zbyt małe doświadczenie w sferze seksualnej

– nerwica lękowa

– różnego rodzaju nałogi, w tym głównie chodzi o alkoholizm

Powodów wystąpienia zjawiska przedwczesnego wytrysku nasienia istnieje bardzo wiele. Współcześnie możemy mówić o eskalacji owego zjawiska, aczkolwiek trudno jest jednoznacznie wskazać na jego skalę z uwagi na to, że mężczyźni raczej nie mówią o nim otwarcie i nie zgłaszają się po poradę do lekarza.

Jeśli mamy do czynienia ze zjawiskiem ejakulacji, to wówczas nie możemy go zbagatelizować. Bez odpowiedniego działania bardzo trudno jest mówić o poprawie sytuacji. Wręcz przeciwnie, bez odpowiedniego działania owo zjawisko będzie się jeszcze bardziej pogłębiać prowadząc do coraz większego niezadowolenia ze sfery seksualnej i unikania zbliżenia.

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *