Niedopasowanie w łóżku

 Nie każdy seks musi wyglądać w taki sam sposób. Nawet nie powinien. Każda osoba ma swoje własne wyobrażenia na temat seksu. Lubimy określone pozycje, lubimy bardziej ostro lub też bardziej łagodnie. Lubimy dłuższą grę wstępną lub też nie. Niektórych podnieca seks w różnych innych miejscach tylko nie w sypialni, inni wolą głównie sypialnię. Tak naprawdę preferencji w tym względzie jest bardzo wiele. Tym samym pojęcie dopasowania i niedopasowania w łóżku jest naprawdę ważne. Poza owymi preferencjami dochodzi także element rozmiarów, wyglądu penisa, piersi oraz innych narządów intymnych, innych elementów ciała partnera lub partnerki. Czy zatem powinniśmy się wypróbować zanim ze sobą zamieszkamy, zanim weźmiemy ze sobą ślub?

Temperament

Tak jak w codzienności, tak i w seksie temperament ma bardzo duże znaczenie. Szukamy nowości, jesteśmy ciekawi różnych nowości lub też nie. Preferencje w tym względzie naprawdę mogą być różne. Pod tym względem słusznie jest wychodzić na przeciw. Możemy mieć jednak do czynienia z osobowościami, które mimo pewnego genetycznego braku skłonności do ryzyka i próbowania nowości, chcą je podejmować. Nie ma zatem w tym względzie żadnej żelaznej reguły. Szukanie nowości to jednak nie jest tylko kwestia naszej decyzji. Jeśli szukamy nowości, to mamy do czynienia z wysokim poziomem dopaminy. W sytuacji, gdy unikamy ryzyka, to jednocześnie też można stwierdzić wysoki poziom serotoniny. Natomiast jeśli w podświadomości mamy gdzieś możliwość nagrody, to jest to związane z wysokim poziomem noradrenaliny.

Geny, a poziom libido

Na poziom libido można wpływać na różne sposoby. Wskażemy na pewno na:

– sposób jedzenia,

– stosowanie używek,

– obecność aktywności fizycznej,

Tym samym nie można twierdzić, że poziom libido zależny jest tylko od genetyki. Można na niego wpływać, aczkolwiek o uwarunkowaniach genetycznych także nie można nie wspomnieć.

Dopasowanie nie oznacza tylko wypróbowanie

Dopasowanie w łóżku, w seksie nie oznacza tylko tego, aby się wypróbować. Przede wszystkim chodzi o to, aby rozmawiać o swoich oczekiwaniach, aby poznać temperament partnera i partnerki. Warto zwrócić uwagę na pewno na takie kwestie jak częstotliwość seksu, czy dana osoba lubi mieć wszystko dokładnie poukładane, czy też lubi spontanicznie. Wiele zależy także od pewnych kompleksów, jakie dana osoba może mieć. Na kwestie dopasowania wpływ ma bardzo wiele aspektów. Im bardziej je poznamy, tym łatwiej nam będzie dopasować się w łóżku.

Istnieją oczywiście takie osoby, które dopasowane są pod względem fizycznym, pod względem swojej seksualności w sposób niemalże doskonały. Poza tym również istnieje wiele osób, których związek być może jest udany, ale jeśli chodzi o kwestie seksualne, to nie są oni dopasowani zupełnie, mają zupełnie odmienne spojrzenie na sprawy seksu. W takim przypadku bardzo trudno jest taki związek utrzymać, ponieważ sfera seksualna jest jedną z kluczowych dla cementowania związków i zachowania ich trwałości. Jest ona ważna dla zachowania własnego zdrowia.

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *