Najczęstsze zaburzenia seksualne

Seksualność człowieka jest jednym z najpopularniejszych tematów badawczych uczonych z całego świata. Od jej prawidłowego funkcjonowania zależy nie tylko rozładowanie napięcia seksualnego, ale również stan fizyczny i psychiczny całego naszego organizmu. Niezwykle ważne dla rozwoju człowieka jest życie w zgodzie z własną orientacją seksualną oraz możliwość realizacji swoich popędów najlepiej w sposób akceptowalny społecznie.

Zaburzenia seksualne a zdrowie

Niestety w tej sferze często dochodzi do różnego rodzaju zaburzeń, które mogą nieść ze sobą poważne konsekwencje dla jednostki jak również dla otaczającego jej społeczeństwa. Takie zaburzenia mogą mieć różną charakterystykę, źródła jak również przebieg. Najwięcej kontrowersji wzbudzają zaburzenia związane z preferencjami seksualnymi. Na ich szczycie stoi BDSM. Założeniem tej dewiacji jest dominacja. I właściwie nie ma w tym nic złego, o ile obie strony świadomie wyrażają na to zgodę. Problematyczne jest natomiast stosowanie kar i nagród, które zwykle mają zabarwienie seksualne.

Zaburzenia w życiu codziennym

Niektórzy partnerzy decydują się nawet na przenoszenie takich zasad do życia codziennego. Kolejnym zaburzeniem jest ekshibicjonim. Polega na obnażaniu swoich sfer intymnych przed zupełnie niespodziewającą się tego publicznością. Co ważne, osoba ta czerpie z tego satysfakcję seksualną. Niektórzy dewianci posuwają się nawet do masturbacji przed obcymi osobami, które z pewnością nie mają ochoty tego oglądać. Następne zaburzenie w sferze seksualnej odnosi się do odczuwania pożądania na widok konkretnej części ciała i nie musi ona należeć do partnera czy partnerki. Fetyszyzm może odnosić się również do przedmiotów użytku codziennego, takich jak buty, bielizna czy pończochy. Pożądanie na widok preferowanego obiektu może być tak silne, że osoba ta jest w stanie osiągnąć orgazm. Następna dewiacja, którą jest pedofilia jest ścigana prawnie i społecznie. Nie ma na nią społecznego ani prawnego przyzwolenia w żadnym przypadku. Pedofil zasługuje na karę za czyn związany z tą dewiacją albo na leczenie psychiatryczne i farmakologiczne.

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *