Nadwaga i życie seksualne

Nie będziemy oczywiście dyskryminować wskazując na jego nadwagę. Jednakże jest to faktem, że nadmierna ilość posiadanych kilogramów, nadwaga, a tym bardziej otyłość mają bardzo duże znaczenie dla poziomu życia seksualnego mężczyzn oraz kobiet. Nie możemy dziwić się, że nadwaga ma znaczenie dla jakości seksu, ponieważ to ona często jest powodem braku możliwości uzyskania pełnej satysfakcji seksualnej.

Seks wymaga energii

Seks zasadniczo wymaga także odznaczania się pewną kondycją, energią, a wiadomo, że otyłość oraz nadwaga nie wpływają na owe aspekty w sposób pozytywny. To jednakże nie są wszystkie powody, dla których osoby odznaczające się nadwagą mają większe problemy z uzyskaniem pełnej satysfakcji seksualnej. Co stoi za tym zjawiskiem, jaka jest bezpośrednia przyczyna pogorszenia się jakości energii seksualnej u takich osób? Zbyt duża ilość kilogramów powoduje, że nasze ciało może być ociężałe. Jednocześnie owa ociężałość może dotyczyć nie tylko samego ciała, ale także jego narządów wewnętrznych. Przede wszystkim mowa jest tutaj o funkcjonowaniu serca. Nadwaga ma związek z pogorszeniem się jakości tętnic oraz żył. Tym samym będziemy mówili o pogorszeniu się jakości krążenia krwi. Tymczasem to owo krążenie krwi ma bardzo duże znaczenie dla jakości erekcji, dla możliwości uzyskania satysfakcjonującego wzwodu. To jeszcze nie wszystko, na co należy tutaj zwrócić uwagę. Jeśli bowiem mowa jest o otyłości, to dodatkowo jest ona przyczyną obniżenia się poziomu męskiego hormonu, czyli testosteronu.

Otyłość a seks

Otyłość oraz nadwaga mają przełożenie na pewną ociężałość organizmu. Wiadomo jest, że w momencie, kiedy jesteśmy ociężali, nie mamy ochoty na seks. Dlatego też warto jest zadbać o siebie, o swoją dietę. To podstawowy element, który decyduje o naszej wadze, a tym samym o naszym codziennym samopoczuciu. Nadwaga wpływa na wiele funkcji naszego organizmu, a mowa jest oczywiście o wpływie negatywnym. O tenże aspekt warto zadbać jak najprędzej i nie dopuszczać do sytuacji, w której mamy do czynienia z jakimikolwiek zaniedbaniami.

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *