Ejakulacja to poważny problem

Ejakulacja jest poważnym problemem dotyczącym wielu mężczyzn. Ejakulacja to nic innego jak przedwczesny wytrysk nasienia. Może on mieć bardzo zróżnicowane podłoże, aczkolwiek w każdym przypadku mocno rzutuje na funkcje seksualne, na poziom zadowolenia ze swojego życia seksualnego. Przedwczesny wytrysk nasienia może mieć bardzo różną postać. Możemy mieć do czynienia z wytryskiem nasienia jeszcze przed wprowadzeniem członka do pochwy. Ponadto także można mówić o przedwczesnym wytrysku od razu w momencie wprowadzenia członka do pochwy lub po kilku ruchach po wprowadzeniu. W każdym przypadku mowa jest o braku możliwości utrzymania wzwodu przez dłuższy czas.

Kiedy wytrysk jest zbyt wcześnie

Przedwczesny wytrysk nasienia jest powodem braku zadowolenia z seksu przez partnerkę. Osiągnięcie przez nią orgazmu może być znacząco utrudnione, ponieważ partner bardzo szybko uzyskuje spełnienie podczas, gdy ona nie ma takiej możliwości. Ejakulacja może mieć podłoże psychiczne, może być wynikiem zbyt częstej mastrubacji, która będzie powodować szybki nawyk uzyskania erekcji. Poza tym może być ona wynikiem pewnych problemów w związku, ale niekoniecznie.

Przyczyny

Ejakulacja może mieć również swoje przyczyny umiejscowione po stronie fizycznej, po stronie anatomicznej. Istotnym elementem jest to, że owo zjawisko można z powodzeniem leczyć. W jaki sposób? Być może odpowiednim będzie wizyta u seksuologa, podjęcie pewnych działań mających na celu znalezienie faktycznej przyczyny owego zjawiska. Niemniej jednak zanim pójdziemy z naszym problemem do seksuologa, warto jest podjąć nieco inne działania. Mowa jest mianowicie o codziennym, regularnym wykonywaniu określonych ćwiczeń mających na celu ograniczenie możliwości wystąpienia zjawiska przedwczesnego wytrysku. Innym ćwiczeniem jest ustanie ruchów penisa wewnątrz pochwy w momencie, kiedy mężczyzna czuje, że może dochodzić już do wytrysku. Oczywiście nie można sztucznie przeciągać tego momentu, ale systematycznie można ów moment nieco odłożyć.

Na pewno nie jest to zjawisko pozytywne, na pewno jego zlikwidowanie wymaga pewnej cierpliwości. Poza tym również istotnym elementem jest to, aby w walkę z przedwczesnym wytryskiem zaangażowany był zarówno partner jak i partnerka. Zrozumienie sytuacji z jej strony jest bardzo istotne, gdyż jeśli będziemy mieli do czynienia z jakimikolwiek naciskami z jej strony, to wówczas szanse na powodzenie znacząco się obniżają. Problemu przedwczesnego wytrysku nasienia nie wolno lekceważyć, ponieważ samoistnie nie zniknie, a bez odpowiedniego działania będzie się on ciągle pogłębiał

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *