Czynniki zmniejszające potencję seksualną

Poziom potencji seksualnej nie jest czymś stałym. Współcześnie możemy mówić o coraz większej ilości czynników, które mają bardzo negatywny wpływ na ową potencję, na możliwości seksualne mężczyzn oraz kobiet. Jest to zjawisko, które powinno skłonić do działania. Mówiąc o obniżonej potencji seksualnej, wskażemy na to, że brak jakichkolwiek działań może spowodować, że nasze życie seksualne przestanie istnieć. Tymczasem ma to zgubne skutki w kontekście całokształtu zdrowia człowieka, jego samopoczucia oraz jego kondycji.

Co obniża potencję?

Do głównych czynników wpływających na obniżenie poziomu potencji seksualnej można zaliczyć sposób odżywiania się. Jedzenie niskiej jakości, jedzenie w pośpiechu, jedzenie nieregularne powodują bowiem pewne zmiany w strukturze układu krążenia, przyczyniają się do jego pogorszenia. To na bezpośredni wpływ na ukrwienie męskich oraz żeńskich okolic intymnych, a tym samym może wpływać na poziom libido. Poza tym również należy wskazać na to, że sposób odżywiania ma bezpośredni wpływ na poziom energii, która przecież dla zdrowia seksualnego ma kluczowe znaczenie.

Sport a seks

Kolejnym z istotnych czynników jest aktywność fizyczna. Tutaj również należy mówić o jej wpływie na układ krążenia, rozwój różnych chorób związanych z sercem oraz z owym układem krążenia. Aktywność fizyczna dodaje energii, dotlenia, powoduje lepszą pracę serca jak również mózgu. To ma bezpośrednie przełożenie na taki aspekt, jakim jest ochota na seks. Następnie wskażemy na stosowanie używek. Papierosy czy też zwiększona ilość wypijanego alkoholu, zbyt duża wypijanej kawy mają bardzo negatywny wpływ na potencję seksualną. Do innych elementów, które mogą powodować obniżenie erekcji, obniżenie poziomu libido, trudności w uzyskaniu orgazmu oraz ogólne problemy z potencją seksualną można także zaliczyć różne choroby serca oraz innych organów wewnętrznych. Tym samym aby móc mówić o wyjściu z sytuacji, o poprawie funkcji seksualnych, należy najpierw znaleźć prawdziwą przyczynę takiego stanu rzeczy.

Następnie należy przystąpić do działania, ale to działanie nie może bynajmniej ograniczyć się tylko i wyłącznie do sięgnięcia po jakiekolwiek leki na poprawienie potencji. Istotnym elementem jest właściwa diagnoza lekarska, a poza tym również zmiana diety na lepszą, bardziej zdrową, zmiana trybu życia codziennego, wdrożenie do tej codzienności dobrej aktywności fizycznej. Jeśli nie podejmiemy wystarczająco dobrych działań, poziom potencji seksualnej będzie szybko i drastycznie nadal się obniżał.

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *