Cyberseks – zalety i wady

Cyberseks jest nazywany w wielu publikacjach ciemną stroną sieci. Jest to wirtualna aktywność seksualna mająca wywołać podniecenie i stan aktywności do odbycia stosunku seksualnego. Polega na komunikacji przez sieć dwóch lub więcej osób, które wysyłają sobie erotyczne komunikaty i treści. Można powiedzieć, że istotą cyberseksu jest odgrywanie ról i udawanie stosunku aby pobudzić fantazję odbiorców.

Kamerka i seks

Wzmacniaczem jest korzystanie z kamerki komputerowej, jednak badania statystyczne wykazują, że domeną tego typu zachowań jest pewna anonimowość. Cyberseks to pewna forma zaspokojenia spełnienia swoich fantazji erotycznych. Co ważne, nie wynikają z niego żadne zobowiązania ani ograniczenia, nie ma ryzyka zachorowania na chorobę weneryczną czy zajścia w ciążę. Można powiedzieć, że jest to bezpieczny kontakt z seksualnością człowieka, z czego często korzystają młodzi ludzie rozpoczynający przygody damsko- męskie. Technika wykorzystywana do tego typu zachowań jest zdumiewająca. Istnieją specjalne hełmy, nakładki i tym podobne gadżety, których zadaniem jest przenoszenie impulsów, co oznacza, że siedząc przed komputerem realnie odczuwamy dotyk dłoni, możemy pobudzić piersi czy pośladki. Istnieją też cyberpenicy, cyberkondomy czy nawet cyberpochwy z efektem masowania.

Lepsze doznania

Aby zwiększyć doznania producenci tego typu zabawek stworzyli specjalny kombinezon, dzięki którym bodźce docierają do najbardziej strategicznych miejsc na naszym ciele. Ciekawe są tak zwane orgazmotrony składające się z dwóch żelowych diod przyczepianych do kostek, których zadaniem jest pobudzenie odpowiednich nerwów, które przesyłają sygnał do mózgu, a w efekcie tego możemy doznać orgazmu. Istnieje też specjalny program, który umożliwia odtwarzanie rysów twarzy ze zdjęcia, dzięki czemu można uprawiać cyberseks z idolem, ubóstwianym aktorem czy osobą funkcyjną w państwie. Takim kontaktom najczęściej towarzyszy masturbacja, która ma na celu zredukowanie powstałego napięcia seksualnego. Niewielki odsetek użytkowników decyduje się na kontakty w realnej rzeczywistości. Cyberseks jest niebezpiecznym procederem, gdyż bardzo łatwo się od niego uzależnić.

Często zdarza się tak, że zastępuje on zupełnie kontakty seksualne z osobą fizyczną. O uzależnieniu należy mówić w chwili, gdy cyberseks jest niezbędny do zaspokojenia seksualnych potrzeb i rozładowania napięcia oraz staje się ważną aktywnością zapewniającą pozornie normalne funkcjonowanie w otaczającej rzeczywistości. Charakterystyczne będzie też to, że uzależniony przeznacza na takie kontakty w sieci co raz więcej czasu, a jego aktywność przybiera co raz bardziej agresywną formę.

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *