Brak orgazmu u kobiet

W gabinecie seksuologów najczęściej zadawanym pytaniem są przyczyny braku orgazmu podczas zbliżeń seksualnych. Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba zdać sobie sprawę czy problem dotyczy całkowitej niemożności osiągnięcia orgazmu czy może udaje się go osiągnąć podczas masturbacji. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Z biologicznego punktu widzenia może to być konsekwencją zaburzonych funkcji mięśni Kegla bądź zaburzenia ze strony układu nerwowego. Może to być też konsekwencją przyjmowanych leków antydepresyjnych.

Dlaczego nie mam orgazmu?

Dość często brak orgazmu ma swoje podłoże psychiczne i jest związane z wykorzystywaniem seksualnym bądź trwaniu w toksycznym związku. Kolejnych przyczyn można doszukiwać się w kulturze, społeczeństwie czy edukacji a raczej jej braku w aspekcie seksualności czy anatomii człowieka. Strach przed niechcianą ciążą również może blokować orgazm, zwłaszcza jeśli połączymy to z rygorystycznym wychowaniem i strachem przed wykluczeniem społecznym. Zaburzenia na tym tle muszą zostać zdiagnozowane przez specjalistę. Jednak istnieje kilka sposobów dzięki którym kobieta  może próbować sama sobie pomóc.

Kobiece potrzeby

Po pierwsze bardzo ważne jest, aby kobieta znała swoją anatomię i swoje potrzeby. Nie obejdzie się też bez akceptacji własnej seksualności i kobiecości. Kolejnym aspektem, o którym trzeba pamiętać jest odpowiednio długa gra wstępna. Nie jest tajemnicą, że im bardziej podniecona kobieta, tym większe jest prawdopodobieństwo osiągnięcia orgazmu. Odpowiednia stymulacja i trening mogą pomóc osiągnąć nawet kilka orgazmów podczas jednego stosunku. Dla facetów nie ma nic bardziej podniecającego i męskiego niż doprowadzenie partnerki do kilku uniesień podczas jednego zbliżenia. Ważne jest również, aby kobieta systematycznie wykonywała ćwiczenia wzmacniające mięśnie Kegla, gdyż to one odpowiadają za osiąganie orgazmu przez kobietę. Nie są one bez znaczenia również dla mężczyzn, gdyż ich przyjemność i intensywność doznań sprowadza się do odpowiedniej elastyczności i nacisku gwarantowanego właśnie przez te mięśnie.

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *