Brak erekcji, a przyczyny emocjonalne

Emocje, działanie ludzkiego mózgu jest wręcz niewyobrażalnie dziwne, zdumiewające. Jednym z aspektów, do którego działanie owego mózgu się odnosi, jest na pewno potencja seksualna. Nie jest to jakaś stała wartość, która nie zależy od różnych czynników zewnętrznych. Co więcej, istnieje bardzo wiele czynników zewnętrznych, które mają bardzo duże znaczenie dla możliwości seksualnych mężczyzny. Może to być niewłaściwa dieta, nadmierna dawka długo utrzymującego się stresu, brak aktywności fizycznej.

Co niszczy męską potencję?

Jednakże zabójcą męskiej sprawności seksualnej mogą być problemy natury psychicznej i emocjonalnej. Mogą one doprowadzić do całkowitego zaniku erekcji. Nie jest to tylko ostrzeżenie na wyrost, ponieważ w rzeczywistości z taką sytuacją mamy do czynienia coraz częściej. Istnieje kilka przyczyn emocjonalnych, w wyniku których można mówić o obniżeniu się męskiej potencji seksualnej. Na pewno na ten element wpływ może mieć nieudany związek. Ciągłe kłótnie, być może zdrada, nieporozumienia, które po prostu są źródłem zmęczenia psychicznego mają bezpośredni wpływ na to, że mężczyzna przestaje czuć się atrakcyjnie, a tym samym obniżenie poziomu libido staje się faktem. Skoro mowa jest o nieudanym związku, to należy również wskazać na rozwód lub też separację. Jest to element, który powoduje poczucie porażki życiowej. W obliczu rozwodu mężczyzna może mieć poczucie tego, że nie spełnia on oczekiwań swojej dotychczasowej partnerki. To, co miało trwać do końca życia, skończyło się zbyt wcześnie. Nawet, jeśli ten rozwód wiąże się z pozornym uczuciem ulgi, to patrząc szerzej, należy wskazać właśnie na poczucie życiowej porażki.

Losowe zdarzenia

Kolejnym elementem mogącym wpłynąć na zanik erekcji jest śmierć partnera. To bardzo silnie emocjonalne przeżycie, które w męskim organizmie może wywołać właśnie taką reakcję. Ów stan może być tylko przejściowy lub też trwać dosyć sporo czasu. Jeśli spada na człowieka informacja o groźnej chorobie własnej lub też partnerki, to jest to kolejny z elementów mający bardzo duże znaczenie dla poziomu erekcji, a nawet powodującej jej zanik. Pozostał jeszcze jeden ważny aspekt, a mianowicie chodzi o problemy z pracą lub w pracy. Jeśli na tym tle istnieją jakieś problemy, nie ma poczucia stabilności, to wówczas można mówić o zmniejszeniu poziomu libido i wystąpieniu problemów z erekcją.

W każdy aspekcie można oczywiście próbować poprawić poziom własnej erekcji, aczkolwiek nie zawsze mężczyzna jest w stanie sam poradzić sobie z występującym problemem. Emocje to element, który czasem jest poza granicą wpływu człowieka. Panowanie nad nimi często jest utrudnione, a czasem ich opanowanie wymaga zwiększonego wysiłku i wiele czasu. Niemniej jednak mogą one mieć bardzo mocny wpływ na męską erekcję. Tutaj często nie wystarczy zażyć jakąś tabletkę, ale potrzeba jest pewnej terapii psychicznej lub po prostu potrzeba jest nieco czasu. Czasem powrót do normalności, do normalnego funkcjonowania jest niemożliwy, a erekcja nie powraca w takiej formie, jaka by była zadowalająca.

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *