Możliwości seksualne a stres

Stres jest tym elementem, który ma bardzo duży i negatywny wpływ na współczesnego człowieka. Mimo, że większość osób zdaje sobie sprawę z tego faktu, to jednak niewiele robi, aby ograniczyć wpływ stresu na swoją codzienność. Jedną ze sfer, na którą stres ma bardzo duży negatywny wpływ jest sprawność seksualna. Chociaż mówimy o jego wpływie na przedstawicieli obojga płci, to jednakże w sposób szczególny owe negatywne skutki są widoczne w odniesieniu do mężczyzn.

Wpływ stresu na sferę seksualną

Zasadniczo stres wynika z bardzo wielu różnych czynników. Kłopoty w pracy, terminy, zlecenia, stres związany z bliskimi osobami to powody do tego, aby móc właśnie mówić o owym stresie. Tym samym w obliczu określonych problemów dana osoba po prostu ma znacznie mniejszą ochotę na seks lub też tej ochoty nie ma wcale. Stres może być wywołany w sposób bezpośredni czynnikiem związanym z seksem. Brak możliwości uzyskania wzwodu, erekcji u mężczyzn czy też brak orgazmu, trudności w jego osiągnięciu w przypadku kobiet są bardzo dużym powodem do tego, aby pojawił się stres.

Seks sposobem na stres

Z jednej strony stres może bardzo mocno wpływać na męską potencję seksualną. Jednakże istnieje także druga strona tego medalu. To właśnie seks może być sposobem na odreagowanie różnych trudnych sytuacji wywołujących stres. Stres może u niektórych osób wzmagać popęd płciowy, aczkolwiek to tylko jest pewien element działający przez moment.

Seks, hormony i stres

Hormony w ludzkim organizmie są tym czynnikiem, który może wywołać bardzo duże spustoszenie, również w sferze seksualnej. Jednym z hormonów określanych mianem hormonu stresu jest prolaktyna. W ludzkim organizmie jej poziom rośnie w momencie spełnienia seksualnego. Tym samym, jeśli stale ów poziom utrzymuje się bardzo wysoko, to tym samym można mówić o obniżeniu poziomu libido. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiety.

Stres związany z seksem

Mówiąc o stresie i jego wpływie na sferę seksualną, należy także wskazać na taki aspekt, jakim jest stres wywoływany samym faktem stosunku seksualnego. Można tutaj mówić o:

– stresie przed zajściem w niechcianą ciążą,

– stresie przed zachorowaniem na choroby przenoszone drogą płciową,

– stresie przed odrzuceniem,

Niezależnie od występujących przyczyn, stresu nie można pojmować w sposób pozytywny w kontekście możliwości seksualnych. Jeśli bowiem jest on przewlekły, jeśli każdego dnia towarzyszy człowiekowi w jego codzienności, to może on w bardzo dużym stopniu obniżyć możliwości seksualne.

Tabletki na potencję i stres

Stres należy w miarę możliwości eliminować ze swojej codzienności. Sięganie po tabletki na potencję w sytuacji, gdy przewlekły stres ciągle nam towarzyszy, nie jest dobrym rozwiązaniem na dłuższą metę i może, co nieco zaciemnić obraz. Jednakże można próbować obniżyć poziom stresu i jednocześnie też można wspomóc swoją potencję odpowiednimi tabletkami. Między innymi można tutaj wskazać na Kamagrę jako na lek, który w bardzo dużym stopniu może przyczynić się do poprawy sytuacji. Więcej na tenże temat można przeczytać na stronie internetowej https://www.finkamagra.com/. To rozwiązanie, które może poprawić sprawność seksualną mężczyzn.

Post Author: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *